Alena Pechová

Ahoj všichni,

píše Vám korálková babička. Ke korálkování jsem se dostala náhodou koupí jedné drátkované vánoční rybičky s korálky na jarmarku. Podle vzoru jsem vyrobila rybičky na vánoční stůl, které všem obdarovaným udělaly velkou radost. Pak jsem dostala jeden sáček korálků, druhý, třetí a už jsem v tom lítala. Sháněla knížky, učila se stehy, rozeznávat druhy korálků, nitě a vše ostatní.  Dnes si neumím představit, jak jsem to bez korálků tak dlouho vydržela. Jsem spíše konzervativní typ a tak v mé tvorbě převládají klasické náhrdelníky a náramky. Sice se snažím také něco vytvořit pro mladé, to ale musíte  posoudit vy všichni, kteří navštívíte tyto stránky. Budu moc ráda, když napíšete svůj názor, ať už kladný nebo záporný, vždyť chybami se člověk učí.

Ještě jednu poznámku mám, a to že ty ostatní  vystavovatelky jsou moje dvě dcery, které jsem takzvaně lidově zblbla a tak začaly korálkovat také. Jsou mladší a mají větší představivost a všechny dohromady se snažíme o co nejpestřejší nabídku. Budeme rády, když naše korálky udělají někomu radost.

Těším se na Vaše názory, připomínky a objednávky !!!!!.                        

                                                                                                                Vaše korálková babička :-)    

Alena Šimková

Postupně od vánočních hvězdiček a dekorací zkouším něco dalšího. Čím dál víc se mi korálkování líbí. Nejraději si tvořím podle sebe a vymýšlím nové kombinace korálků s různými materiály a komponentami.

Radka Johánková

K výrobě korálků jsem se dostala díky "jak je výše uvedeno" své mamče - tedy korálkové babičce :). Jednou jsem si prostě řekla, že když ona, tak já to zkusím také. Pak už stačil jeden společný "korálkovací večer" a do korálkování jsem se zamilovala.........

Oblíbila jsem si výrobu plastických přívěsků - z korálků Toho. Přívěsky mohu případně barevně přizpůsobit Vašemu přání. Mimo jiné se věnuji i výrobě vánočních ozdob z voskových perel (hvězdy různých tvarů a barev, vánoční stromečky, zvonečky, kuličky).

Doufám, že se Vám budou moje výrobky líbit a udělají radost i Vám.