Novinky

Velikonoční tvoření v Kyšicích 13. dubna 2019

16.04.2019 10:43

Děkujeme všem návštěvníkům, že za námi přišli, tvořili, bavili se a koupili si naše výrobky. Ozdobilo se více než 80 velikonočních dekorací z proutků, na které jsme připravili přes 500 barevných kytiček. Navléklo se spoustu náramků, korálky se ozdobily zápichy. Dále se tvořily jarní kytičkové víly, barvily sádrové dekorace, lepily kytičky na přání, pletly pomlázky, zdobily vajíčka. Kdo si chtěl od tvoření odpočinout, mohl posedět s kávou, čajem a ochutnat něco z upečených buchet, perníčků a dalších dobrot.

Děkujeme všem našim kamarádům a známým, kteří nám s výstavami pomáhají. Děkujeme i za podporu obci Kyšice, která přispěla na materiál a my jsme mohli některá tvoření poskytnout zdarma.

Na další setkání, ať už v Korálkovně, nebo na výstavě se těší

Ali, Alča a Radka.

Poděkování - Vánoční tvoření v Kyšicích

25.11.2018 00:00

Chtěly bychom poděkovat všem, kteří přišli v sobotu na Vánoční tvoření, které připravila naše Korálkovna.

Doufáme, že se Vám námi připravené tvoření líbilo a každý si užil předvánoční náladu, odnesl si vlastnoručně vyrobenou dekoraci, ochutnal perníčky ...

Velké díky patří i obci Kyšice, která přispěla na materiál, postkytla prostory a většina tvoření tak mohla být pro Vás i Vaše děti zdarma.

Nesmíme zapomenout poděkovat všem našim pomocnicím, které pomáhaly Vám i Vašim dětem s tvořením a bez nich bychom tohle všechno nezvládly:

Jarce - za pomoc při tvoření vánočních dekorací, svícnu, všem se povedly naprosto úžasné. Kačce a Anetce - za pomoc při korálkovém tvoření hvězdiček a andílků - snad každý odešel s andílkem nebo hvězdičkou. Sáře - za pomoc při navlékávání a pletení náramků - a ten zdobil nejedno zápěstí. Martině - za pomoc při zdobení perníčků - tam bylo tedy opravdu plno - perníčků bylo upečeno 360 a v jedné krabičce nám jich pár i zbylo :) Silvince, Barče, druhé Barče - za pomoc při zdobení stromečků - jeden hezčí než druhý, snad bude zdobit nejeden pokojíček. Markétce - za pomoc u sádrových přáníček - malovalo se, třpytilo a razítkovalo se o stošest. Naší milé paní Žákové, která se po celou dobu starala o občerstvení, připravovala kávu, čaj, aby byli všichni spokojeni a užili si tvořivé sobotní odpoledne. No a naší babičce, mamině, paní Pechové, která byla hlavní aktérkou večera. Myslím, že si v sobotu zvýšila průměrnou hodnotu denních nachozených kilometrů :) Nesmíme zapomenout i na našeho taťku, dědu, který byl na 100% zapojen do našich příprav a který brousil, svařoval, připravoval, vozil, nosil.....

Já a Alča jsme poslední dny připravovaly a připravovaly a doufáme, že jste si sobotu náležitě užili.

Ještě jednou všem velké díky

Za korálkovnu v Kyšicích

Radka, Alča a Alena

DALŠI FOTO

 

PŘIJĎTE SI VYROBIT VLASTNÍ NÁRAMEK PODLE ZNAMENÍ A VÝZNAMU

12.04.2018 21:27

NÁRAMKY PODLE ZNAMENÍ A VÝZNAMU

Přijďte si vyrobit náramek z pravých přírodních kamenů podle svého znamení zvěrokruhu nebo podle vlastnosti minerálů (léčivých či blahodárných účinků na tělo).

V každé znamení nepůsobí pouze jeden jediný kámen, ale několik druhů, které se vzájmemně ve svém vlivu na náš organismus podporují a posilují.

Můžete si tak vybrat a zkombinovat náramek, který Vám bude zcela vyhovovat nebo mile překvapit svoji kamarádku, maminku, přítelkyni, babičku, tetu......

Náramek můžete doplnit přívěskem, střapečkem či dalšími drobnými doplňky.

Náramky Vám tak dodají životní energii, navodí pocit pohody, štěstí a lásky........


Velikonoční tvoření Korálkovny

27.03.2018 06:00

V sobotu 24.3.2018 proběhlo velké velikonoční tvoření. Návštěvnost byla obrovská. Tím se nám dostalo odměny za dny plné příprav, vymýšlení, organizování......

Jako tradičně bychom nezvládly ani bez našich pomocnic, kterým děkujeme, především:

Jarušce (včetně pomocnice Aničky) - která se ani na minutku nezastavila u velikonočních dekorací v květníčku, zdobené stužkou, kytičkou, které byly opravdu jarní a krásné,

Kačce, dědovi, Honzovi, Davídkovi - kteří asistovali a pomáhali u pletení pomlázek - ze tří, čtyř a osmi a jedenácti proutků

Daně, Rendovi a Anetce - za pomoc u nádherných velikonočních a jarních zápichů. Byla to přehlídka barev a různých nápadů, jak lze ozdobit drátkované základy,

Alče - která si užívala výrobu vpichovaných věnečků včetně dekorací,

Markétce - u které se zdobila vajíčka ubrouskovou technikou a že se jich letos ozdobilo :),

Sáře - která měla doslova narváno u sádrových odlitků - ale zvládla to naprosto perfektně,

Silvince - nejmladší pomocnici, která pomáhala se zdobebním papírových věnečků,

Radce - která si užívala navlékání, pletení a motání náramků - všech možných druhů,

nesmíme zapomenout tradičně na milou paní Žákovou, bez které by nebyla ta pravá poklidná atmosféra u pohoštění a která po celou dobu zajišťovala, aby Vám nic nechybělo,

a v neposlední řadě babičce, paní Pechové - která se postarala o většinu velikonočních dekorací, napekla bochánky a jiné dobroty a starala se o usměvavou náladu a ráda si s Vámi popovídala

a hlavně chceme poděkovat Vám všem, kteří jste přišli.

Snad jste si sobotní odpoledne užili.

Alena, Alča, Radka

více foto zde


Velikonoční prodejní jarmark spojený s tvořením pro děti

01.02.2018 20:09

Dne 17.3.2018 od 10. - 17.00 hod. budeme v Modrém salonku v Dýšině pořádat tradiční Velikonoční prodejní jarmark spojený s tvořením pro děti.

Pro děti máme připraveno k tvoření - krásné velikonoční zápichy zdobené korálky, papírové tvoření, oblíbené sádrové odlitky k ozdobení. Můžete si případně přijít vyrobit shamballa nebo paracord náramky, případně si přijďte navléknou vlastní náramek z kamenů a korálků.

K prodeji budou opět naše ručně vyráběné šperky a dekorace.

Přijďte se podívat a s dětmi si užít odpoledne plné tvoření.

Budeme se na Vás těšit

Alena, Ali a Radka


V Kyšicích se opět tvořilo

04.12.2017 05:50

V sobotu proběhlo Vánoční tvoření, které jsme pro Vás za podpory Obce Kyšice připravili. Jak popsat naše dojmy? Neuvěřitelná návštěvnost, milé maminky, milí tatínkové, babičky, dědečkové, neskutečně šikovné děti......, prostě úžasné....

Doufáme, že jste si vánoční tvoření řádně užili :)

Doufáme, že si každý kdo přišel odnesl dárek, který mu udělal radost - ať byl vlastnoručně vyrobený či si od nás zakoupil :)

Doufáme, že jste si i pochutnali na perníčcích, vánočce, perníku, čokoládových kostkách či jablečném závinu, kávičce či čaji :)

Velké díky patří všem našim pomocnicím: Terezce - malování na sádru, Markétce - vánoční přáníčka, Kubovi a Davídkovi - zdobení svíček, Kačence - shamballa a paracord náramky, Anetce - korálkové hvězdičky, rampuchy a ostatní ozdoby a naší milé paní Žákové, které po celou dobu zajišťovala občerstvení.

Děkujeme a doufáme, že se opět setkáme na dalším tvoření

Alena, Alča a Radka - všechny společně za korálkovnu, která tvoření připravila :)

další foto na : webu obce Kyšice nebo na rajce.net

Vánoční tvoření spojené s prodejní výstavou

31.10.2017 07:00

V sobotu 2.12.2017 od 14.- 18. hod. jsme za podpory Obce Kyšice připravily Vánoční tvoření spojené s prodejní výstavou. Připraveno bude spousta tvoření, kdy si každý může vyrobit drobný dárek pro své blízké, kamarády či kamarádky. Pokud se Vám nebude chtít tvořit, můžete si drobný dárek zakoupit a posedět u kávy či čaje. Můžete si vybrat šité náhrdelníky, náramky, náušnice, vánoční ozdoby - zvonečky, hvězdičky, andílci, korálkové stromečky, korálkové jmelí, adventní věnce a další vánoční dekorace.

Doufáme, že se přijdete podívat a užít si vánoční atmosféru před první adventní nedělí.

Budeme se na Vás moc těšit.
Westernové odpoledne v Kyšicích

28.08.2017 07:00

V sobotu 23.9.2017 pořádala obec Kyšice "Historické odpoledne" tentokrát v duchu westernu. Počasí bylo nádherné. Děti si mohly vyrábět indiánské čelenky, amulety, či si ozdobit a vyrobit indiánské stany. Mimo jiné se opět "motaly a motaly" oblíbené shamballa náramky a paracord náramky.

Všem děkujeme, doufáme, že jste si sobotní odpoledne užili a opět se budeme těšit příště.

Za korálkovnu Alena, Ali a RadkaIV. řemeslný jarmark v Dýšině na faře

11.06.2017 20:00

V neděli 11.6.2017 se uskutečnil IV. řemeslný jarmak na faře v Dýšině. Pro děti jsme měli přichystáno spoustu tvoření, kdy mimo jiné tvořily papírové kytičky, náramky, ale i korálkové povoučky pro štěstí.

Počasí bylo nádherné, snad si každý nedělní odpoledne užil a případně si i něco hezkého odnesl.

Děkujeme všem, kdo se na nás přišel podívat a něco si vytvořit.

 

Velikonoční tvoření Korálkovny s prodejní výstavou

08.04.2017 23:00

Velikonoční akce Korálkovny Kyšice

v sobotu odpoledne si s námi užilo velikonoční tvoření více než 100 návštěvníků. Děti i dospělí pletli pomlázky, vyráběli jarní dekorace, přáníčka a zdobili vajíčka a perníčky, které rovnou ochutnávali. Snad maminkám zbyla i chvilka na případnou kávičku a občerstvení.

Nesmíme zapomenou poděkovat

- Terezce, se kterou jsme se mohly potkat u papírového tvoření, které si zejména užívaly malé děti :)

- Markétce, která Vám pomohla s vajíčky zdobené ubrouskovou technikou a malování na sádru :)

- Lucce, která byla u zdobení perníčků a malých mlsálků měla plno :)

- Sáře, která si snad konečně užila korálků a která Vám pomáhala s velikonočním vajíčkem se stužkou a korálky :)

- Kačence, Kubovi a Honzovi, - kteří statečně pomáhali s pomlázkami, které se pletly ze čtyř, osmi a jedenácti proutků a samozřejmě našemu dědovi, který nám proutky zajistil :)

- Martině, která pomáhala s tradičním zdobením vajíček voskem a která naprosto profesionálně zasáhla, když si někdo právě ozdobené vajíčko rozsedl nebo upustil :)

- Davídkovi, který se zhostil role nejmladšího pomocníka u zdobení velikonočních vajíček pomocí nastrouhaných voskovek

- naší milé paní Žákové, která se o Vás starala po celou dobu u pohoštění

Věříme, že vlastnoručně vyrobené dekorace udělají všem radost a upletené pomlázky přinesou zaslouženou koledu.

Děkujeme, že jste přišli a přejeme Vám příjemné prožití velikonočních svátků.

Ali, Alča a Radka

(Zodpovědné za dobroty a také nějaké tvoření :-) )

1 | 2 | 3 | 4 >>